Sollicitatietips voor dé Sales baan
Sollicitatietips voor dé Sales baan
/ Geschreven door Ruth Kremer
Sollicitatietips voor dé Sales baan

Het is als student of starter een uitdagende periode op de arbeidsmarkt. Er zijn veel (ervaren) “vissen in de vijver” die meedingen naar dé ideale baan. Over twee maanden komt er tevens weer een nieuwe lading van afstudeerders bij. Het is om die reden belangrijk dat jij je weet te onderscheiden van de massa.

In dit blogartikel geven wij sollicitatietips die jou helpen in jouw sollicitatie voor een baan als bijv. sales support,  (junior) accountmanager of sales representative. Vanuit Het Instituut voor Sales Talent staat het team dagelijks in contact met Sales directie en management. De onderstaande tips komen echt uit de praktijk en zijn gegeven door jou potentiele gesprekpartner.

Hoe creëer je als sollicitant “the wow factor”?

  • Goede, uitgebreide voorbereiding; hierdoor kun je rustig antwoorden geven en raak je minder in de stress wanneer het gesprek een onverwachte wending krijgt (en maak aantekeningen);
  • Straal energie uit, zorg voor een twinkeling in je ogen, toon lef;
  • Verdiepende, open vragen stellen (schrijf deze vooraf op en vergeet ze niet te stellen!), die laten zien dat je, je echt hebt voorbereid en hebt nagedacht over de functie, organisatie en de branche. Vraag bijv. naar zijn/haar verwachtingen, visie en verantwoordelijkheden;
  • Geef proactief bewijs (voorbeelden) waaruit blijkt, dat jij echt sales gedreven bent, en laat zien hoe jij een serieuze bijdrage kunt leveren aan het realiseren van de targets van het team;
  • Vaak ontvang je een visitekaartje, stuur na het gesprek een kort berichtje om je gesprekspartner te bedanken en dat je uitkijkt naar de vervolgstappen.

Wat irriteert een potentiele werkgever?

  • Een Sales baan ambiëren puur en alleen vanwege de vrijheid, het geld en/of de auto;
  • In een te vroeg stadium vragen naar het salaris/ onrealistische salaris verwachting;
  • Onrealistische plannen hebben ten aanzien van ‘doorgroeien’ (Ga jezelf eerst bewijzen, met de voeten in de klei en denk niet op korte termijn manager te worden);
  • Te sociaal wenselijk, glad, zelfingenomen en/of teveel acteren binnen je comfortzone;
  • Jezelf te goed vinden voor telefonische acquisitie (angst/arrogantie?). Tip: volg de workshop!
  • Een te grote afstand tussen jouw binnenkant VS jouw buitenkant, (zorg dat je congruent bent, in wat je uitstraalt én zegt)

Uiteraard zijn er nog veel meer tips & tricks die wij jou kunnen meegeven voor een sollicitatiegesprek. Houdt daarom ons blog in de gaten of neem persoonlijk contact met ons op, wij helpen jou graag verder!

Welke aanvullende sollicitatietips wil jij delen? Laat hieronder jouw reactie achter!

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *